WARSZTATY RECYTATORSKO- TEATRALNE

Utworzono dnia 14.05.2018

W Tygodniu Bibliotek Młodzież Szkoły Podstawowej w Kłoczewie skorzystała z kolejnej oferty zajęć w Bibliotece  Publicznej.

Uczniowie klas VII, II i III gimnazjum 10 maja uczestniczyli w warsztatach oferowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną.  Zajęcia prowadził instruktor z dziedziny teatru i żywego słowa Pan Michał Pastuszak. Była to lekcja języka polskiego prowadzona zupełnie innymi metodami niż tradycyjne.

Celem spotkania było omówienie warsztatu pracy recytatora i aktora. Uczniowie poznali techniki wpływające pozytywnie na operowanie głosem, ćwiczyli dykcję, umiejętność posługiwania się narządami mowy oraz skupienie uwagi i koncentrację, tak bardzo potrzebne przy występach publicznych.

Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń integrujących zespół. Następnie przyszła pora na gimnastykę buzi i języka, ćwiczenia z wyobraźni oraz rozwijające koncentrację. Podczas spotkania nikt nie pozostawał bierny. Każdy się uczył, doskonale się przy tym bawiąc.

Zestaw ćwiczeń, które uczniowie poznali, wielokrotnie będzie wykorzystywany w przygotowaniach recytacji na lekcje języka polskiego, akademie i apele szkolne oraz inne  występy  publiczne.

Utworzono dnia 14.05.2018, 23:31