Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Szkoła Podstawowe im. Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie otrzymała wsparcie finansowe w łącznej wysokości 104 100,00 zł.

Środki zostały  wykorzystane na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Obligatoryjnie zakupiono wyposażenie podstawowe, do którego należą:

• drukarka 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.);
  • mikrokontroler z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami;
  • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (aparat fotograficzny, mikrofony, oświetleni etc.);
  • stację lutowniczą

Ponadto, w ramach programu zostały zakupione specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki oraz doposażono pracownię robótek ręcznych. Dwie pracownie wyposażone zostały w meble (zestawy stołów i krzeseł z regulowaną wysokością oraz szafki ułatwiające przechowywanie zakupionych materiałów).

Zakupione wyposażenie będzie wykorzystywane na obowiązkowych i dodatkowych zajęciach edukacyjnych (koła robotyki), zajęciach rewalidacyjnych oraz zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego.

Zestaw pracowni robotyki Skrilab będzie wykorzystywany do rozwijania umiejętności kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, rozwijanie jednocześnie zdolności manualnych i kompetencji społecznych, a wszystko to w towarzystwie nowoczesnych technologii, takich jak druk 3D, robotyka czy programowanie.

Ekscytujące zajęcia  i praktyczne podejście do nauczania sprawią, że uczniowie szybciej i przyjemniej będą przyswajać wiedzę oraz umiejętności, których wymaga od nich współczesny świat. Jest to szczególnie ważne dla pokolenia, które uczy się przez doświadczenie, dotyk i eksperymenty.

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości!
W ramach programu zakupiono sprzęt, dzięki któremu nasza szkoła stała się bardziej nowoczesna.
Zajęcia prowadzone w sposób ciekawy angażują uczniów sprzyjając odkrywaniu talentów i rozwijaniu ich zainteresowań.
Jak wyglądał pierwszy miesiąc pracy z programem możecie zobaczyć w prezentacji
Szkolny zbiór informacji o Laboratoriach Przyszłości