UCZNIOWIE KLASY VII WIDZAMI SPEKTAKLU "BALLADYNA"

Utworzono dnia 14.04.2024

10 kwietnia uczniowie  klas 7 a, b  obejrzeli w Kinie Renesans w Rykach spektakl pt. „Balladyna” wystawiony przez zespół Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Siódmoklasiści, zasiedli na widowni, mogli porównać oryginalny tekst tragedii z artystyczną wizją reżysera oraz odświeżyć swoją znajomość lektury.

Spektakl zrealizowany został zgodnie z treścią dramatu Juliusza Słowackiego. Uczniowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie treść i problematykę lektury obowiązkowej, ale także rozwijać wyobraźnię, uczyć się odbioru różnych dzieł sztuki, zastanowić nad konsekwencjami swoich decyzji oraz systemem wartości, który w życiu każdego człowieka pełni ważną rolę.

Wyjazd zorganizowała Beata Maszkiewicz

Utworzono dnia 14.04.2024, 23:30