Utworzono dnia 12.11.2017

Dnia 10 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona Dniu Odzyskania Niepodległości przez Polskę, którą przygotowały panie: Paulina Płachciak, Agnieszka Pułtorak oraz Renata Miłosz. Program artystyczny zawierał wiele faktów historycznych oraz wierszy, które trafiały wprost do wszystkich serc. Uroczystość ta przybliżyła nam wydarzenia z przeszłości dotyczące naszej ojczyzny. Po raz kolejny uświadomiono nas o waleczności, patriotycznej miłości i odwadze naszych przodków, dzięki którym odzyskaliśmy wolność. Ta krótka lekcja historii pokazała nam także, że jesteśmy zobowiązani do szacunku, pamięci i dbałości wobec ojczyzny. W ciągu akademii wszyscy uczniowie i nauczyciele z dumą i powagą śpiewali razem pieśni patriotyczne, co było prawdziwym dowodem poszanowania przez nas ojczyzny. Końcowa mowa pana dyrektora, Antoniego Całki, unaoczniła nam, że powinniśmy dbać o swój kraj zawsze, nie tylko od święta. To obowiązek każdego z nas.

Dominika Popiołek i Małgorzata Kania - 2 a gimnazjum

Utworzono dnia 12.11.2017, 17:00