Oliwier Kruk, uczeń klasy 5b został LAUREATEM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU pt. „Raz, dwa, trzy – pomagasz ty; jeden, jeden, dwa – pomagam ja”

Utworzono dnia 09.04.2024

Oliwier Kruk, uczeń klasy 5b, ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi  w Kłoczewie został LAUREATEM  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU pt. „Raz, dwa, trzy – pomagasz ty; jeden, jeden, dwa – pomagam ja”

Zdobył zaszczytne PIERWSZE miejsce.

Zadanie polegało na napisaniu rymowanki przedstawiającej zgłaszanie sytuacji nagłych na numer alarmowy 112.

9 kwietnia 2024r. w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie odbyło się wręczenie nagród. Zwycięzców nagrodzili wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Szymczyk oraz Lubelski Kurator Oświaty Tomasz Szabłowski.

www.gov.pl/web/uw-lubelski/konkurs-raz-dwa-trzy--pomagasz-ty-jeden-jeden-dwa--pomagam-ja-rozstrzygniety

Zwycięska praca:

Halo, halo, czy na 112 się dodzwoniłem?

Bo ja w lesie się przewróciłem.

Noga bardzo boli mnie.

Prawie wykrwawiłem się.

Zgłoszenie zostało przyjęte.

Na szczęście karetki nie zajęte.

Za 15 minut załoga będzie,

Jedzie w szybkim pędzie.

Po oficjalnej  gali finałowej mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda praca osoby przyjmującej zgłoszenia z numeru 112, operatorzy  również przedstawili  procedury  zgłaszania wypadku. Wizyta w Centrum Powiadamiania Ratunkowego uświadomiła dzieciom, jak ważny jest numer 112 i kiedy można z niego skorzystać.

Beata Maszkiewicz

Utworzono dnia 09.04.2024, 23:09