Niektórzy lubią poezję...

Utworzono dnia 09.04.2019

Wisława Szymborska- polska noblista- w jednym ze swych utworów napisała: ,, Niektórzy lubią poezję/ niektórzy- to znaczy nie wszyscy./ Nawet nie większość wszystkich, tylko mniejszość./ Nie licząc szkół, gdzie się musi.../..."

21 marca został ogłoszony Światowym Dniem Poezji. Uczniowie klas szóstych podczas zajęć języka polskiego i zajęć pozalekcyjnych realizowali przedsięwzięcie mające na celu rozbudzenie w uczniach pasji czytelniczych i zamiłowania do poezji.

Poznawali autorów wierszy, którzy rozsławili Polskę w świecie. Zadaniem uczniów było opracowanie antologii poezji o określonej tematyce.

Szóstoklasiści dokonali wyboru poezji patriotycznej, miłosnej, poezji dla dzieci  i dorosłych. Stali się wydawcami zbioru poezji. ( Wykonane przez uczniów antologie można oglądać i czytać, umieszczone w nich wiersze,  na wystawce obok sali nr 7.)

Każdy uczeń mógł wsiąść na pegaza i napisać ,,okruch" , czyli drobny tekst poetycki, który jest ,,przedszkolem poezji".

To zadanie niektórym sprawiło wiele przyjemności i przez tydzień wrzucali do specjalnego naczynia ,,okruchy", które można przeczytać w sali nr 7.

Kulminacyjnym dniem spotkań z poezją był 3 kwietnia- 170. rocznica śmierci Juliusza Słowackiego. Tego dnia uczniowie poznali sylwetkę poety, jego dzieła    oraz tajniki  życia i twórczości. Przedsięwzięcie miało na celu uświadomienie dzieciom konieczności czytania i rozbudzania własnej wrażliwości. Szóstoklasiści doszli do wniosku, że poezja pozwala ludziom stawać się każdego dnia bardziej człowiekiem.

Utworzono dnia 09.04.2019, 22:37