Nasz ulubiony- język ojczysty

Utworzono dnia 22.02.2017

Nasz ulubiony- język ojczysty

21. lutego przypada Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym świętem w naszej szkole odbywa się w bieżącym tygodniu wiele spotkań, konkursów i warsztatów językowych.

Uczniowie klasy IV a wzięli udział w Konkursie Prawidłowej Wymowy. Dbając o poprawność wymowy, uczniowie głośno czytali wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Zagadka”. Trudność polegała na tym, że w utworze występowały typowe dla języka polskiego łamańce językowe. Trzeba było poradzić sobie z chrząszczem, który brzmi w Szczebrzeszynie, z trzódką leszczy, która w Biebrzy wrzeszczy i wieloma innymi.

Choć zadanie było trudne, czwartoklasiści łamali języki, by wypaść jak najlepiej. Prawidłowej wymowie trudnej polszczyzny przysłuchiwała się pani Dominika Woźniak- absolwentka szkoły i instruktorka GOK-u  w Kłoczewie.

Laureatem konkursu został Damian Lipiec.

II miejsce- Szymon Gruza

III miejsce- Kacper Parzyszek

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy  do poprawności w mowie i piśmie.

Utworzono dnia 22.02.2017, 10:08