Lekcja wrażliwości

Utworzono dnia 23.12.2016

Wśród wielu celów kształcenia polonistycznego znajduje się kształtowanie wrażliwości młodego człowieka oraz uwrażliwianie  go na potrzeby innych.

Cel ten przyświecał lekcji języka polskiego w klasie I a gimnazjum, podczas której  uczniowie redagowali życzenia świąteczne i list do ciężko chorej Moniki.

Los 16-letniej Moniki poznali uczniowie na profilu Marzycielskiej Poczty. To tam przeczytali o jej samotności i cierpieniu. Dowiedzieli się, iż ogromną radość sprawiają jej tradycyjne listy, które do skrzynki przed domem wkłada listonosz.

By spełnić marzenia dziewczynki, uczniowie postanowili napisać do niej kilka słów. Podzielili się radością ze zbliżających się świąt oraz życzyli jej i jej mamie dużo wytrwałości i cierpliwości.

Wspólnie zredagowany list został wraz z kartami świątecznymi i przygotowaną pracą plastyczną spakowany do koperty. Przedstawiciele klasy udali się do Urzędu Pocztowego, by nadać przesyłkę.

Podczas zajęć panowała atmosfera życzliwości i tolerancji dla inności rówieśników. Uczniowie rozmawiali o trudnym dzieciństwie Moniki i innych cierpiących dzieci. Był to magiczny czas dzielenia się miłością i wrażliwością. Oprócz listu i kart Monika dostaje od klasy I a iskierkę nadziei i ogromny płomień radości i szczęścia.

Utworzono dnia 23.12.2016, 21:00