Klasa na medal

Utworzono dnia 05.03.2018

Udział  uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Polonistycznej to już tradycja.

W bieżącym roku szkolnym do konkursów z języka polskiego  w trzech kategoriach przystąpiło  41 uczniów  z klas V-VII. Stypendiada  jest konkursem o zasięgu ogólnopolskim. Obejmuje konkurs ortograficzny, czytelniczy i literacki. W minionych latach mieliśmy laureatów  i finalistów w każdej kategorii.

W tym roku uczniowie klasy V a nie mieli sobie równych.

Zwycięstwo odniosła Emilia Szczeblewska, zajmując I miejsce w Polsce i uzyskując tytuł LAUREATA w konkursie ortograficznym.

Tuż za podium  w konkursie ortograficznym byli: Katarzyna Beczek, Jakub Storczyk, Przemysław Piątek i Szymon Gruza. Ci uczniowie uzyskali tytuł FINALISTY i otrzymali WYRÓŻNIENIE.

W konkursie literackim tytuł FINALISTY uzyskał Przemysław Piątek, a w konkursie czytelniczym FINALISTĄ została Katarzyna Beczek.

Dla laureatów i finalistów organizator- Firma Edukacyjna ,,Orzeł"-  ufundował medale i dyplomy.

Pan Antoni Całka- dyrektor szkoły- każdego z wyróżnionych nagrodził upominkiem, gratulując sukcesów i życząc dalszych osiągnięć.

Wyniki uczniów napawają dumą nauczycieli i rodziców.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Utworzono dnia 05.03.2018, 23:58