Harcerki i harcerze na strzelnicy

Utworzono dnia 22.10.2017

Dnia 19 października 2017r. harcerze oraz harcerki z Kłoczewa pod przewodnictwem dyrektora naszej szkoły - Antoniego Całki, księdza - Pawła Smarza oraz nauczyciela wychowania fizycznego – Tomasza Łukasiaka, mieli możliwość skorzystania ze strzelnicy w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.

W wycieczce ogółem wzięło udział 35 osób. Na początku harcerze poznali historię tej szkoły. Przedstawił im ją sam dyrektor placówki, Krzysztof Ślósarz. Oprowadził on również całą wycieczkę po terenie szkoły. Następnie pod przewodnictwem Romualda Witamborskiego przeprowadzone były zajęcie dotyczące strzelania – najpierw teoretyczne, później praktyczne. Pan Romuald przedstawił zasady bezpiecznego i prawidłowego korzystania ze strzelnicy. Wszystko dokładnie pokazywał i objaśniał. Dzieląc się na 5-osobowe grupy harcerze oraz harcerki brali udział w strzelaniu z wiatrówek. Większość po raz pierwszy trzymała taką broń w rękach. Choć każdemu towarzyszyły ogromne emocje, wszyscy wykazali się niezwykłą koncentracją i celnością. Na pamiątkę członkowie ZHR mogli zabrać ze sobą tarcze, które były ich celem. Była to dla nich niezwykła przygoda, która z pewnością długo pozostanie w ich pamięci.

Dominika Popiołek - 2 a gimnazjum

Utworzono dnia 22.10.2017, 23:26