Dzień Dobra w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kłoczewie.

Utworzono dnia 14.04.2024

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

W dniu 11.04.2024r. świętowaliśmy Dzień Dobra. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas nr 96 chcieli podziękować za wspieranie działalności charytatywnej i podzielić się dobrem, bo umacnia ich wiara, że dobre uczynki do nas wracają ze zdwojoną mocą.

Złożyliśmy podziękowania Panu Dyrektorowi Antoniemu Całce, Pani Wicedyrektor Zofii Łubiance oraz gronu pedagogicznemu.

Następnie udaliśmy się z wizytą do Urzędu Gminy Kłoczew, aby obdarować symbolicznym kwiatem oraz słodkim upominkiem władze naszej gminy: Pana Wójta Zenona Stefanowskiego, Panią Skarbnik Janinę Dębek i Panią Sekretarz Grażynę Pyl. Udało nam się wywołać uśmiech na ich twarzach.

Odwiedziliśmy Panią Alicję Pietrzak Kierownik Centrum Usług Wspólnych, dziękując za dobrą współpracę.

Złożyliśmy wizytę pracownicom Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie.

Wstąpiliśmy do każdej klasy w naszej szkole gdzie na ręce gospodarzy złożyliśmy kwiaty i podziękowania dla uczniów oraz wychowawców za udział i zaangażowanie w akcje charytatywne organizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu. Każdego ucznia, nauczyciela i pracownika szkoły obdarowaliśmy symbolicznym cukierkiem.

Nie zapomnieliśmy o naszych drogich sąsiadach z Przedszkola Samorządowego w Kłoczewie. Podziękowaliśmy Pani Dyrektor Annie Jagiełło, przedszkolakom wraz z rodzicami i wychowawczyniom za aktywność w działalności wolontariackiej.

Na koniec tego pracowitego dnia, wszyscy wolontariusze spotkali się w szkolnej stołówce i przy słodkim poczęstunku wspominali podejmowane inicjatywy. W trakcie burzy mózgów szukali pomysłów na kolejne przedsięwzięcia.

Katarzyna Zalewska-Kiliszek

Paulina Płachciak