3 MAJA

Utworzono dnia 30.04.2019

30 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłoczewie świętowali ważne dla naszego kraju wydarzenie: rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Z tej to okazji odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział uczniowie klas: VIb i IIIa gimnazjum. Hasło przewodnie uroczystości to: „Witaj majowa jutrzenko”.

228 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.
W uroczystości brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły. Nie zabrakło biało – czerwonych flag uczniów zerówek, hymnu, daty 3 Maja 1791 roku oraz nazwisk Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego i Stanisława Małachowskiego. Zwrócono uwagę na doniosłość Konstytucji 3 Maja.
         Z dużym zainteresowaniem publiczność wsłuchiwała się w prezentowany montaż słowno - muzyczny.

Głównym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.

Program uroczystości został przygotowany przez uczniów opieką

p. Agnieszki Pułtorak  i p. Teresy Polak.

Utworzono dnia 30.04.2019, 11:39