Zajęcia odwołane

Utworzono dnia 12.03.2020

Premier Mateusz Morawiecki: od poniedziałku zamknięte wszystkie szkoły na dwa tygodnie. Prewencja przed koronawirusem

Od poniedziałku wszystkie szkoły zostaną zamknięte. Rodzice mogą się przygotować do tej sytuacji, ale od jutra nie będzie już zajęć edukacyjnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Sytuacja ma związek z koronawirusem. Z tych powodów szef rządu ogłosił zamknięcie wszystkich szkół w Polsce na dwa tygodnie od najbliższego poniedziałku. - Dziś musimy być odpowiedzialni. Wnuki muszą być odpowiedzialne za dziadków, rodzice za dzieci - dodawał Mateusz Morawiecki. Do uczniów minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował. - To nie jest czas wolny, to nie są ferie. Zostańmy w domu - mówił szef resortu. Decyzja nie wpływa na razie na terminarz całego roku szkolnego. Podjęto także decyzję o o zamknięciu żłobków i klubów dziecięcych.

Ustalenia zapadły na rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego. Najważniejsze z nich to:

• zamknięcie szkół od poniedziałku na dwa tygodnie,
  • w czwartek i piątek placówki oświatowe będą otwarte, z uwagi na rodziców,
  • zawieszenie od czwartku działalności instytucji kultury: teatrów, filharmonii, muzeów, kin, a także uczelni artystycznych,
  •  zamknięcie żłobków i klubów dziecięcych,
  • apel, by uczniowie pozostali w domach.

• zamknięcie szkół od poniedziałku na dwa tygodnie,
  • w czwartek i piątek placówki oświatowe będą otwarte, z uwagi na rodziców,
  •  zamknięcie żłobków i klubów dziecięcych,
  • apel, by uczniowie pozostali w domach.