Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Utworzono dnia 14.05.2018

W dniach 8-15 maja trwa Tydzień Bibliotek. Z tej okazji uczniowie klasy V b Szkoły Podstawowej w Kłoczewie wybrali się do biblioteki na niecodzienną lekcję języka polskiego.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z  zasadami funkcjonowania  biblioteki oraz poznanie z  zawodem  bibliotekarza.

Pani Anna Popiołek zaprezentowała zakres pracy biblioteki, przedstawiła historię działalności tej instytucji oraz opowiedziała o zasobach bibliotecznych.

Uczniowie poznali rodzaje literatury dostępnej w placówce, obejrzeli zbiory, kroniki instytucji oraz zabytkową księgę inwentarzową liczącą sobie 69 lat.

Każdy mógł obejrzeć książki, a nawet przeczytać choć kilka stron.

Po spotkaniu w bibliotece uczniowie przeszli do sali widowiskowej, gdzie uczestniczyli w warsztatach decoupage. Zadaniem uczniów było wykonanie tą techniką zakładki do książki.

Wszyscy starali się wykonać zadanie jak najlepiej, a efekty były zaskakujące.

Lekcja języka polskiego połączona z lekcją plastyki była ciekawą formą spędzenia czasu, wzbogacania wiadomości  i rozwijania umiejętności.

Utworzono dnia 14.05.2018, 23:18