Z wizytą u Henryka Sienkiewicza

Utworzono dnia 22.09.2016

Z WIZYTĄ U HENRYKA SIENKIEWICZA

ROK SIENKIEWICZOWSKI skłania do głębszego poznania życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. W związku z tym uczniowie klasy I a gimnazjum odwiedzili muzeum w Woli Okrzejskiej.

15 września klasa I a gimnazjum udała się do muzeum w Woli Okrzejskiej, by zgłębić wiedzę o polskim nobliście i poznać tajemnice jego życia i twórczości.

Kustosz muzeum - Pan Maciej Cybulski- okazał się wytwornym znawcą pisarza. Przekazał uczniom wiele ciekawostek dotyczących twórcy. Uczniowie z uwagą słuchali informacji o powiązaniach Sienkiewicza z ziemią kłoczewską, co napawało ich dumą.

Dowiedzieli się, że babka pisarza pochodziła z Kłoczewa z rodziny Rostworowskich (Rostworowscy byli właścicielami ziem kłoczewskich). Również związek z Kłoczewem miała piastunka noblisty - Felicjana Gołębiewska.

Gimnazjaliści zwiedzili sale muzealne, oglądali eksponaty i wysłuchali informacji przekazywanych przez przewodnika.

Była to ciekawa i niecodzienna lekcja języka polskiego.

Z wizytą u Henryka Sienkiewicza

Utworzono dnia 22.09.2016, 11:24