Z ,,PANEM TADEUSZEM” WYSZLI W PLENER

Utworzono dnia 22.05.2017

Z ,,PANEM TADEUSZEM” WYSZLI W PLENER

Czytać można wszędzie, oby tylko chcieć to robić!

Uczniowie klasy III a gimnazjum podczas lekcji języka polskiego czytali największe narodowe dzieło- epopeję Adama Mickiewicza  ,,Pan Tadeusz". Niecodzienność zajęć polegała na tym, że nie odbywały się one w sali lekcyjnej, ale na łonie przyrody.

Każdy z uczniów z lekturą zasiadł wśród majowej zieleni i przeniósł się do,,(...) tych pól malowanych zbożem rozmaitem (...)".

Gimnazjaliści przeczytali Apostrofę i Inwokację oraz fragmenty wybranych ksiąg. Poznali dzieje Jacka Soplicy oraz historię  rodu Horeszków.

Głośne czytanie pozwoliło na indywidualną interpretację tekstu oraz osobiste przeżycie tego, o czym pisze wieszcz.

Choć dzieło nie jest jeszcze właściwie odbierane i zrozumiane przez wszystkich, to jednak spotkanie z książką było chwilą wyciszenia i możliwości przeniesienia się myślami do miejsc, które były bliskie poecie.

Lekcja ta to kolejne przedsięwzięcie rozwijające umiejętności czytelnicze wśród młodzieży.

Utworzono dnia 22.05.2017, 21:36