XXV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 21.06.2019

Uczennice naszej szkoły - Weronika Jendrych oraz Izabela Majek miały okazję wziąć udział w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem przewodnim tegorocznej rekrutacji byli „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.

Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę w młodzieżowym parlamencie. Wielka  przygoda rozpoczęła się 31 maja 2019 r. kiedy wraz  posłami oraz posłankami województwa lubelskiego udaliśmy się do Warszawy. Po przyjeździe zostaliśmy zakwaterowani w hotelu „Aramis”. Wszyscy uczestniczy o 15:30 wybrali się na zwiedzanie Warszawy. Pani przewodnik oprowadziła nas po wielu ciekawych miejscach na terenie Warszawy.

Głównym celem wyjazdu było posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbyło się 1 czerwca 2019 r.

Tego dnia w gmachu Sejmu RP na ulicy Wiejskiej działo się bardzo wiele.  Korytarze były pełne młodzieży. Można było spotkać polityków. Przybyli również goście ,np. p. Marek Pawlak- Rzecznik Praw Dziecka. Naszej wizycie towarzyszyła telewizja, jednakże kamera nigdzie nas nie uchwyciła.

W trakcie trwania debaty nie obyło się bez kontrowersyjnych wypowiedzi. Ostatecznie obrady zakończyły się uchwaleniem uchwały.

Ten wyjazd był dla nas nie tylko nagrodą za zwycięstwo w konkursie. Była to również wielka przygoda, oraz cenna lekcja demokracji, której wspomnienia pozostaną na całe życie.

Za to chciałybyśmy podziękować z całego serca Pani Teresie Polak, która poświęciła nam swój czas wspierając radą i pomocą.

Weronika Jendrych i Izabela Majek - klasa 8a

Utworzono dnia 21.06.2019, 08:34