XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 04.07.2016

XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Po spełnieniu warunków rekrutacji i wykonaniu projektu dotyczącego miejsc pamięci narodowej, dwie uczennice naszego gimnazjum: Klaudia Kwas i Klaudia Lipiec zostały posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Długo wyczekiwana przygoda rozpoczęła się 31 maja 2016 r. Razem z Panią Teresą Polak oraz innymi delegatami z woj. lubelskiego uczennice kl. III b udały się do Warszawy. Po zakwaterowaniu w hotelu „Atos ” wszyscy uczestnicy ruszyli na zwiedzanie Warszawy. Przewodnik poprowadził nas do miejsc pamięci narodowej, które znajdują się na terenie stolicy. Odwiedziliśmy m.in. Cmentarz Wojskowy na Powązkach i Stare Miasto.  Głównym celem naszego wyjazdu było posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbyło się 1 czerwca 2016 r.

Tego dnia na ulicy Wiejskie, w gmachu Sejmu RP wiele się działo. Korytarze wypełnione były młodzieżą i dziećmi. Naszej wizycie towarzyszyły media. W Sali Kolumnowej miało miejsce spotkanie młodych posłów z politykami klubów parlamentarnych, w czasie, którego można było porozmawiać i zrobić zdjęcie z ważnymi osobistościami ze świata polityki. Na obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży przybyło wielu gości, w tym minister edukacji – Anna Zalewska.
      W trakcie debaty nad miejscami pamięci narodowej nie brakowało kontrowersyjnych wypowiedzi. Ostatecznie obrady zakończyły się uchwaleniem uchwały dotyczącej miejsc pamięci narodowej.

Z pewnością nigdy nie zapomnimy tego wydarzenia i wspomnienia na zawsze pozostaną. Może staną się one dla nas inspiracją w dorosłym życiu. Kto wie…

Delegacja z Lubelszczyzny z opiekunem - panią Teresą Polak

Klaudia Lipiec i Klaudia Kwas z nauczycielką historii Teresą Polak

Zwiedzanie miejsc pamięci narodowej.

Spacer po Cmentarzu Powązkowskim obok kwater bohaterów Kamieni na szaniec

Chwila zadumy na Cmentarzu Powązkowskim.

Kłoczewskie  posłanki  w gmachu Sejmu RP.

Z posłem Andrzejem Halickim

Z posłem Władysławem Kosiniakiem - Kamyszem