XLII Turniej BRD - eliminacje powiatowe w Rykach

Utworzono dnia 12.05.2019

10 maja odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w tym roku rozgrywane w Szkole Podstawowej  nr 2 w Rykach. Turniej ma na celu podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

W eliminacjach powiatowych w Rykach udział wzięły zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z Kłoczewa, Pawłowic, Sobieszyna, Ryk, Dęblina i Stężycy,

Wyniki turnieju:

Szkoły podstawowe (grupa I - 10-12 lat)

I. Szkoła Podstawowa  nr 2 w Rykach

II. Szkoła Podstawowa w Kłoczewie (Amelia Gruza, Dominika Matera, Kacper Parzyszek, Przemysław Piątek)

III. Szkoła Podstawowa w Sobieszynie

IV. Szkoła Podstawowa w Dęblinie

V. Szkoła Podstawowa w Stężycy

Indywidualnie w kat. szkół podstawowych grupa I najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskał Kacper Parzyszek zajmując 7 miejsce

Grupa II (gimnazjum klasa III i szkoła podstawowa klasy VI,VII i VIII)

I. Szkoła Podstawowa w Kłoczewie (Cezary Matyska, Patryk Majsterek, Cezary Buczek)

II. Szkoła Podstawowa nr 2 w Rykach

III. Szkoła Podstawowa w Sobieszynie

IV. Szkoła Podstawowa w Pawłowicach

V.  Szkoła Podstawowa w Stężycy

Indywidualnie w kat. grupa II najlepszy wynik z naszej  szkoły uzyskał   Cezary Buczek zajmując 1 miejsce a Cezary Matyska 2 miejsce

Nagrody dla drużyn z terenu Gminy Kłoczew ufundował Wójt Gminy Zenon Stefanowski.

Opiekun drużyn z  Kłoczewa - Marek Cąkała. Pierwsza Pomoc - Tomasz Łukasiak.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich.

Marek Cąkała

Utworzono dnia 12.05.2019, 09:27