W poszukiwaniu piękna

Utworzono dnia 14.05.2017

W poszukiwaniu piękna

Maj to jeden z najbardziej uroczych miesięcy, gdy świat okrywa się zielenią liści i różnobarwnymi kolorami kwiatów. Choć w tym roku trochę nas zawiódł i przyniósł chłód i deszcz, to pierwszoklasiści z kłoczewskiego gimnazjum wybrali się z aparatem fotograficznym w plener, by szukać piękna.

Wśród tematów realizowanych na lekcjach języka polskiego znalazły się te, które dotyczyły estetyki, czyli nauki o pięknie.

Uczniowie analizowali i interpretowali wiersze, których motywem przewodnim było piękno przyrody oraz analiza ludzkich uczuć i emocji pod wpływem otaczającego świata.

Rozmawiali o wpływie przyrody na stan ludzkich przeżyć. Lekcje te stanowiły inspirację do projektu edukacyjnego. Zadaniem każdego ucznia było wykonanie fotografii przedstawiającej piękno otaczającego świata. Uczniowie szukali uroków ziemi kłoczewskiej oraz elementów przyrody ożywionej, która na nich robi największe wrażenie.

Po wykonaniu zdjęć zorganizowali wystawę, na którą złożyły się trzy zagadnienia tematyczne:

• ,, Urokliwe zakątki gminy Kłoczew"
  • ,, Oto jest piękno!"
  •  ,, Piękno wokół nas"

Wystawę można oglądać na korytarzu szkoły.

Realizacja projektu rozbudziła w uczniach wrażliwość na piękno otaczającego świata i wpłynęła pozytywnie na kształtowanie postaw proekologicznych.

Utworzono dnia 14.05.2017, 09:37