W kręgu Nagrody Nobla

Utworzono dnia 12.12.2016

W kręgu Nagrody Nobla

10 grudnia 2016 r. mija 120 lat od śmierci Alfreda Nobla- fundatora nagrody jego imienia. Dla naszej szkoły jest to dzień szczególny ze względu na imię jakie ona nosi.

By przypomnieć uczniom o fundatorze Nagrody Nobla i polskich noblistach uczniowie klasy I a wykonali okolicznościowe gazetki na korytarzu szkoły.

Pracując w 4 zespołach, pierwszoklasiści przygotowali informacje o Alfredzie Noblu i Polakach - laureatach tej nagrody.

Każdy uczeń musi znać polskich noblistów, gdyż to oni są patronami naszej szkoły. To ich odkrycia, dzieła literackie i przykłady życia stały się dla uczniów drogowskazem do dalszego życia, gdy w 2005 roku szkoła otrzymała sztandar i przyjęła imię Polskich Noblistów.

Uczniowie klasy I a na zajęciach wychowawczych oglądali prezentacje multimedialne poświęcone nagrodzie i nagrodzonym. Poznawali życie i działalność laureatów oraz zgromadzili w kąciku książki dzieła literatów, którzy otrzymali to wyróżnienie.

Zadaniem każdego ucznia jest dogłębne poznanie faktów z życia wielkich Polaków, którzy przyczynili się do rozsławienia imienia Polski w świecie.

Emilka Mućka i Kuba Wojtaś byli liderami grup, które przygotowywały informacje o Alfredzie Noblu i polskich noblistach w dziedzinie literatury: Henryku Sienkiewiczu, Władysławie Stanisławie Reymoncie, Czesławie Miłoszu i Wisławie Szymborskiej

Karolina Długoszek i Emilka Jakubaszek były liderkami grup przygotowujących prezentacje dotyczące Marii Skłodowskiej- Curie - laureatki z dziedziny fizyki i chemii

oraz Lecha Wałęsy - laureata pokojowej nagrody Nobla.