,,(...) Trza być w butach na weselu (...)"

Utworzono dnia 10.09.2017

,,(...) Trza być w butach na weselu (...)"

Po raz kolejny gimnazjaliści z kłoczewskiej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu.

9 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyło się Narodowe Czytanie. Tym razem było to spotkanie z ,,Weselem" Stanisława Wyspiańskiego.

Czytanie dzieła poprowadzili uczniowie klasy II a gimnazjum. Honorowymi gośćmi byli: Pan Zenon Stefanowski- Wójt Gminy Kłoczew, Pani Grażyna Pyl- Sekretarz i Pan Marek Cąkała- Przewodniczący Rady Gminy Kłoczew.

Słuchaczami byli uczniowie szkoły wraz z nauczycielami oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Dekoracja sali oraz kostiumy czytających pozwoliły uczestnikom spotkania przenieść się w  realia epoki  opisywane przez Wyspiańskiego.

W przerwach pomiędzy scenami aktu I ludowe tańce prezentował Zespół Dziecięcy A  Ku-Ku.

Gimnazjaliści dołożyli wszelkich starań, by swym głosem oddać charakter dzieła. Nie było to zadanie łatwe, z tego powodu, iż tekst różnił się bardzo od współczesnej polszczyzny. Jednak uczniowie nie zawiedli i sprostali wymaganiom.

Wspólne przedsięwzięcie Zespołu Szkół w Kłoczewie, Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej było kolejnym dowodem na to, że literatura polska wciąż zachwyca i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Utworzono dnia 10.09.2017, 22:28

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.