ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

Utworzono dnia 07.11.2019

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

Pierwsze dni listopada to czas zadumy i refleksji. Czas wspominania tych, którzy odeszli. Tradycją naszej szkoły jest odwiedzanie grobów zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w kłoczewskiej szkole.

Uczniowie klasy IV a uczestniczyli w tegorocznej akcji ,,ŚWIATEŁKO PAMIĘCI". Przed 1 listopada udali się na parafialny cmentarz, by zapalić znicze na mogiłach kłoczewskich nauczycieli.

W ciszy i skupieniu spacerowali po cmentarzu, zatrzymując się przy grobach, by zapalić znicz. Po modlitwie za zmarłych przechodzili do kolejnych nagrobków. Wspomnienie nauczycieli  rozpoczęli od  Tadeusza Piątka- długoletniego nauczyciela i dyrektora szkoły, którzy odszedł w 1982 roku. Następnie uczniowie przeszli na groby:  Celiny Bałaban (zmarłej w 1952 roku), Zofii Frydeckiej (zmarłej w 1953 roku), Jerzego Zalecha (zmarłego w 1998 roku), Francisza Żmudy (zmarłego w 2004 roku), Barbary Jakubasik (zmarłej w 2008 roku), Kazimiery Wojtaś (zmarłej w 2009 roku), Włodzimierza Łukasiaka (zmarłego w 2010 roku), Zofii Konopka (zmarłej w 2012 roku), Marianny Grodzickiej (zmarłej w 2014 roku), Marianny Kazimiery Łukasiak  (zmarłej w 2016 roku), Marty Piecek (zmarłej w 2018 roku) oraz Kazimierza Zalecha, który działał przez wiele lat w ZHP na terenie gminy Kłoczew.

Czwartoklasiści z uwagą słuchali wspomnień o zmarłych nauczycielach.

Akcja ta była nie tylko lekcją kształtowania właściwych postaw moralnych, ale również rozbudzania zainteresowania przeszłością najbliższego środowiska.

Utworzono dnia 07.11.2019, 10:31