Stop przemocy

Utworzono dnia 19.03.2019

Z przemocą i jej przejawami spotykamy się w różnych środowiskach. Jednym z nich jest szkoła, gdzie pojawiają się incydenty wyśmiania, dokuczania, wyzwisk, czy pobicia. Aby zapobiegać tego typu przejawom, uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach lekcji języka polskiego.

Podczas zajęć szóstoklasiści  definiowali pojęcie agresji i przemocy, opracowywali zbiór zasad ,,Bezpieczna szkoła", redagowali listy otwarte do kolegów w sprawie przeciwdziałania przemocy. Metodą projektu zostały wykonane plakaty ,,STOP PRZEMOCY".

Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie w uczniach pozytywnych emocji, szacunku do każdego człowieka oraz kształtowanie właściwych postaw moralnych.

Prace plastyczne ( plakaty) i listy otwarte  zostały poddane ocenie.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce-    Mateusz Skwarek ( klasa VI a)

II miejsce-  Mateusz Bernacki ( klasa VI b)

III miejsce- Julia Kiliszek ( klasa VI b)

Przemysław Piątek ( klasa VI a)

Autorzy wyróżnionych  listów  otwartych:

• Olga Filipek- klasa VIa
  • Hubert  Polak- klasa VIa
  • Emilia Szczeblewska- klasa VIa

Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy do okazywania życzliwości i szacunku nauczycielom, pracownikom szkoły, kolegom.

Utworzono dnia 19.03.2019, 12:09