Spektakl "Skąpiec"

Utworzono dnia 21.02.2018

14 lutego 2018 roku nasza szkoła gościła aktorów Teatru Młodego Pokolenia Białymstoku, którzy przedstawili adaptację komedii Moliera ,,Skąpiec’’, będącą w kanonie lektur obowiązkowych. Trudna lektura zyskała nowe oblicze. Trójka utalentowanych aktorów zmierzyła się z archaicznym tekstem i przystosowała go w sposób ciekawy dla współczesnego widza. Wystąpili w maskach  i charakterystycznych strojach, które pięknie oddały klimat XVII-wiecznej rzeczywistości. Gra w ograniczonym składzie wymagała  od nich dużych umiejętności mimicznych, sprawności ruchowej  i głosowej. Młodzi aktorzy zostali bardzo pozytywnie odebrani przez uczniów kłoczewskiej szkoły.
 Spektakl był bardzo pouczający, pełen gorzkiego humoru. To studium skąpstwa, które uosabia Harpagon.
   Wizyta teatru okazała się dla nas pożyteczną lekcją i ciekawym doświadczeniem. Sztuka dała uczniom możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła, stanowiła okazję do przypomnienia treść i  problematyki komedii Moliera, a siódmoklasiści otrzymali niezwykłe zaproszenie do przeczytania książki.

Alicja Marciszka i Martyna Rodak kl 3B

Utworzono dnia 21.02.2018, 22:00