Spektakl profilaktyczny "NAD PRZEPAŚCIĄ"

Utworzono dnia 29.11.2017

Dnia  29.11.2017 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Kłoczewie mieli możliwość obejrzenia spektaklu profilaktycznego "NAD PRZEPAŚCIĄ" zaprezentowanego przez artystów z Impresariatu Artystycznego INSPIRACJA z Krakowa. Styl życia lansowany przez media i wymuszany przez rówieśniczą presję sprawia, że dla wielu młodych ludzi spotkania towarzyskie i zabawa nieodłącznie kojarzą się z alkoholem i sięganiem po narkotyki.

Spektakl miał za zadanie uświadomić młodzieży konsekwencje takich "eksperymentów" i nauczyć postawy asertywnej. Bohaterowie spektaklu "Nad przepaścią" to dwójka przyjaciół połączonych wspólną pasją wspinaczki sportowej. Hobby, któremu się poddają wymaga lojalności wobec partnera, zaufania do drugiej osoby i odpowiedzialności. W pewnym momencie wartości te zostają poddane ciężkiej próbie wynikającej z zafascynowania jednego z członków tandemu "luzackim" stylem życia, z atrybutami pozornej wolności w postaci używek i "wspomagaczy" różnego rodzaju.

Sens całego spektaklu nie sprowadzał się do pokazania procesu upadku młodej osoby, ale do konieczności stawiania sobie życiowych celów i nabierania umiejętności dążenia do nich. Była to opowieść o potrzebie pasji i konsekwencji niezbędnej do realizacji swoich marzeń w myśl starej maksymy alpinistów - "Kiedy trzeba wspinać się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to zrobi się ona mniejsza".

Antoni Całka

Utworzono dnia 29.11.2017, 20:21

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.