POLONISTYCZNY SUKCES KLAS SZÓSTYCH

Utworzono dnia 11.03.2019

Po raz kolejny uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Stypendiada" organizowanym przez firmę edukacyjną ,,Orzeł". Grono finalistów i laureatów poszerzyli uczniowie klas szóstych.

W grudniu uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów w trzech różnych kategoriach: konkurs czytelniczy, ortograficzny i literacki.

Uczniowie klas szóstych już w minionych latach brali udział w tego typu zmaganiach. Zarówno w roku 2018, jak i 2017 zdobywali tytuły finalistów i laureatów.

25 lutego otrzymaliśmy tegoroczne  wyniki.

W edycji  2018/2019 tytuł LAUREATA otrzymali:

Kategoria- konkurs ortograficzny:

• Damian Lipiec ( klasa VI a)- II miejsce w Polsce
  • Amelia Bielecka ( klasa VI b)- III miejsce w Polsce

Tytuł FINALISTY otrzymali:

• Nikola Bogusz- ( klasa VI b)
  • Katarzyna Beczek- ( klasa VI a)
  • Amelia Gruza- ( klasa VI a)

Laureaci otrzymali dyplomy, medale i nagrody książkowe. Finaliści stali się posiadaczami dyplomu i medalu.

Udział w konkursach ogólnopolskich i sukcesy uczniów naszej szkoły to wielka radość i duma dla nas wszystkich. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Utworzono dnia 11.03.2019, 08:29