Podsumowanie Alertu Ekologiczno - Zdrowotnego

Utworzono dnia 21.11.2019

W dniu 18 października braliśmy udział w podsumowaniu Alertu Ekologiczno – Zdrowotnego.

Tegoroczne uroczystości odbyły się wzorem poprzednich lat w Centrum Ogrodniczym na Zielonej w Rykach.  W spotkaniu uczestniczyli: Wicestarosta Pan Dariusz Cenkiel, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rykach Pani Grażyna Rybak, Dyrektor Samorządowej Administracji  Szkół i Przedszkoli Pani Hanna Jończyk, Naczelnik Wydziału Organizacyjno – Administracyjnegow Urzędzie Miasta Dęblin Pani Justyna Ochota oraz dyrektorzy, nauczyciele, młodzież i dzieci ze szkół biorących udział w alercie.

Nasza szkoła przystąpiła do Alertu w kategorii szkoły podstawowe ponad 100 uczniów wśród placówek oświatowych z Leopoldowa, Moszczanki, Dęblina, Bobrownik i Białek Dolnyvh.

Uroczystości towarzyszyła część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Swatach.. Publiczność była zachwycona pokazem mody ekologicznej, występem solistek oraz bardzo energetycznym tańcem i gimnastką.

Wicestarosta Rycki złożył podziękowania wszystkim, którzy wnieśli wkład i zaangażowali się w realizację zadań na rzecz ochrony środowiska naszego  powiatu, jak również promocji zdrowia.

W trakcie uroczystości wręczono podziękowania oraz informację o przyznanych nagrodach.

Dla naszej szkoły czek na kwotę 1000 zł  ufundował Wójt Gminy Kłoczew – Pan Zenon Stefanowski.

Mariola Jeżewska

Utworzono dnia 21.11.2019, 17:57