Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie

Ogólnopolski Projekt Śnieżki - Koloratorium.

Utworzono dnia 10.10.2019
Czcionka:

30 września 2019r., o godz. 10.00, w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kłoczewie, odbyło się uroczyste otwarcie profesjonalnie wyposażonej i pięknie odnowionej pracowni biologiczno-chemicznej Mini Labolatorium - które wygraliśmy w Ogólnopolskim Projekcie Śnieżki - Koloratorium. Koordynatorem tego projektu w naszej szkole była Pani Małgorzata Maraszek - nauczycielka przyrody i biologii, natomiast Inicjatorem Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Projekt skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Celem tego przedsięwzięcia było zaszczepienie wśród uczniów pasji do rozwoju oraz odkrywania ciekawej strony chemii, biologii czy przyrody. Do naszych działań włączyło się 162 uczniów naszej placówki.

Na naszą uroczystość przybył Pan Zenon Stefanowski – wójt gminy Kłoczew, Pan Tomasz Mikusek – redaktor gazety powiatu ryckiego :,,Twój Głos”, Pani Beata Kania – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicu, Pani Iwona Mroczek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goździe, Pani Hanna Pieńkosz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Zadybiu i Pani Barbara Gliwka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Zadybskiej.

Uroczystość rozpoczął Pan Antoni Całka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłoczewie. Następnie głos zabrała Pani Małgorzata Maraszek, która opowiedziała zebranym o zrealizowanym projekcie. Pani Mariola Jeżewska – nauczycielka chemii, zademonstrowała kilka bardzo ciekawych doświadczeń chemicznych, które mogli obejrzeć wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każdy mógł także zapoznać się z wystawionymi  pomocami dydaktycznymi, które otrzymaliśmy od fundatora nagród w związku z wygraną.

Na koniec głos zabrał wójt gminy Kłoczew, po czym zostały rozdane upominki otrzymane w  ramach projektu – notesiki, długopisy i cukierki.

Małgorzata Maraszek

Utworzono dnia 10.10.2019, 12:01