Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 21.11.2017

4. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedsięwzięciu związanym z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

20 listopada w Polsce poświęcony jest dzieciom, ich prawom oraz przestrzeganiu ich. Uczniowie szkoły podstawowej i młodzież gimnazjum w tym dniu odbyli cykl zajęć poświęconych Konwencji Praw Dziecka, która została ustanowiona 20 listopada 1989 roku.

Uczniowie zapoznali się z zapisami konwencji, poznali  prawa, jakie mają jako dzieci. Każda  grupa obejrzała teledysk do piosenki Orkiestry  Dni Naszych o prawach dzieci. Uczniowie gimnazjum zapoznali się z sylwetką Janusza Korczaka- Obrońcy Praw Dziecka.

W sali polonistycznej i na korytarzu szkoły zostały wykonane okolicznościowe gazetki.

Ten dzień upłynął  w  miłej atmosferze. Uczniowie uczestnicząc w rozmowach o prawach dziecka,  wskazywali na obowiązki, które mają do wypełnienia wobec rodziców, szkoły, nauczycieli, siebie nawzajem.

Utworzono dnia 21.11.2017, 22:24