O komunikacji językowej - prawie wszystko!

Utworzono dnia 22.02.2017

O komunikacji językowej - prawie wszystko!

21. lutego w związku z obchodami Dnia Języka Ojczystego  uczniowie klasy I a gimnazjum wzięli udział w spotkaniu warsztatowym na temat „Czym jest językowy obraz świata? Przyczyny nieporozumień w komunikacji międzykulturowej”.

Zajęcia poprowadziła była uczennica naszej szkoły, a dziś bogata w doświadczenia z obcowania z różnymi kulturami świata Dominika Woźniak. Od lat pani Dominika pasjonuje się kulturą innych narodów. Szczególnym miejscem są Chiny,  w których spędziła prawie 2 lata. Odwiedziła Stany Zjednoczone, Hiszpanię i Grecję. Włada 6 językami. Biegle angielskim i hiszpańskim. Poza tym zna arabski, chiński, hebrajski i rosyjski.

Podczas spotkania młodzież rozwiązywała zadania dotyczące trudności w porozumiewaniu się różnych kultur. Uczniowie poznali na czym polegają różnice w komunikacji w kulturach wysokiego kontekstu i niskiego kontekstu. Spojrzeli na język obcy przez pryzmat języka ojczystego. Zmierzyli się również z interpretacją homonimów w myśl języka  ojczystego. Poznali różnice kulturowe dotyczące  podstawowych pojęć.

Utworzono dnia 22.02.2017, 21:50