Mikołajowa Poczta

Utworzono dnia 12.12.2016

Mikołajkowa Poczta

6 grudnia to dzień, kiedy ludzie oczekują miłej niespodzianki od bliskich. Najbardziej na ten dzień czekają dzieci. By sprawić radość dzieciom, nie potrzeba zbyt wiele. Często nie musi to być wspaniały prezent. Wystarczy kartka z pozdrowieniami i kilka uśmiechów. Uczniowie klasy IV a na lekcji języka polskiego pisali kartki z pozdrowieniami do ciężko chorych rówieśników w Polsce, włączając  się do akcji Marzycielska Poczta.

Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą.

Każdy czwartoklasista przyniósł kartkę, a następnie zredagował pozdrowienia i życzenia świąteczne dla wybranego dziecka. Włączając się do pisania pozdrowień, uczniowie dzielili się swą radością z innymi, którym codzienność dostarcza wielu przykrości i bólu.

Dzieci mogły również namalować obrazek, który otrzyma wybrane przez nich dziecko.

Wspólnie zaadresowano kopertę i przedstawiciele klasy udali się do Urzędu Pocztowego, by wysłać przesyłkę.

Zadanie, w którym uczestniczyły dzieci, uwrażliwiło ich na potrzeby drugiego człowieka. Dzieci zrozumiały, że radość dostarcza nie tylko otrzymywanie upominków, ale również dawanie, choćby nawet ofiarowanie czułego i ciepłego słowa w grudniowy dzień.

Karty już wypisane...Teraz czas na wysłanie życzeń...