Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 12.11.2017

5 listopada 2017r. - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya.

Kot w butach, Złota Rybka, Brzydkie Kaczątko, Kubuś Puchatek, Trzy Świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami to tylko niektóre tytuły ulubionych bajek uczniów z grupy Ob. Wielokrotnie umilały im czas na zajęciach oraz uczyły i pokazywały sytuacje, z którymi dzieci miały do czynienia na co dzień.  Wczuwając się w sytuację głównego bohatera dziecko wie, jak radzić sobie z problemami, potrafi ocenić postępowanie swoje, innych oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Temu też, służyć miały nasze zajęcia, które obfitowały w zabawy i konkursy. Uczniowie mieli do wykonania następujące zadania:

• Na podstawie wysłuchanego fragmentu określić, z jakiej bajki on pochodzi, podać jej tytuł
  • Skojarzyć rekwizyty z określoną bajką
  • Na podstawie fragmentu ilustracji podać tytuł bajki
  • „Jaka to bajka?” – zabawa w skojarzenia
  • Połączyć postać bajkową z jej cieniem
  • Rozwiązać labirynty, krzyżówki
  • Odpowiedzieć poprawnie na zagadki
  • Ułożyć bajkowe puzzle
  • Wykonać pracę plastyczną- ulubioną postać bajkową

Na koniec odbyły się  zabawy ruchowe  przy bajkowej muzyce.

Dzień ten  przyniósł dzieciom bardzo wiele szczęśliwych chwil, radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki.

Beata Maszkiewicz

Utworzono dnia 12.11.2017, 20:43