Konkurs - Wiem co w lesie piszczy

Utworzono dnia 20.06.2017

7 czerwca uczniowie naszej szkoły - Julia Cąkała, Anastazja Jędrych i Michał Piecek wzięli  udział w konkursie „Wiem co w lesie piszczy”, który był organizowany przez Nadleśnictwo Garwolin.

Konkurs polegał na rozpoznaniu i podaniu nazw gatunkowych organizmów na podstawie ilustracji lub żywych okazów. Na trasie Leśnej Ścieżki Przyrodniczo – Kulturowej  było 8 stanowisk tj. ptaki, ssaki, drzewa i krzewy, tropy i ślady, bezkręgowce,  gady i płazy, rośliny chronione i zielne oraz grzyby. Na każdym stanowisku uczniowie mieli do rozpoznania ok. 10 gatunków organizmów. Nasza drużyna zdobyła 63,5  punktów. Do zajęcia pierwszego miejsca zabrakło jej 9 punktów. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i upominek. Orgaznizator konkursu zapewnił uczestnikom smaczny poczęstunek i dodatkowe atrakcje  tj. gry i zabawy terenowe, pokaz ptaków drapieżnych i ognisko.

Hanna Cąkała

Utworzono dnia 20.06.2017, 11:43

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.