Konkurs Oblicza Małej Ojczyzny

Utworzono dnia 04.07.2016

Konkurs Oblicza Małej Ojczyzny

15 czerwca 2016 r. odbyła się w MDK "Pod Akacją" przy ul. Grodzkiej 11 w Lublinie XVI Edycja Konkursu Wiedzy o Regionie Lubelskim "Oblicza Małej Ojczyzny" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.

O godzinie 10.00 uczestnicy konkursu rozwiązywali test, w którym pytania dotyczyły środowiska przyrodniczego, historii, kultury, szlaków turystycznych. Jak relacjonują uczniowie naszej szkoły „mimo przygotowań konkurs był trochę trudniejszy niż mieliśmy przeczucie, ponieważ pytania były bardzo sprecyzowane”.  O godzinie 14.00 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród osobom, które uzyskały najwyższą punktację. Ceremonia posiadała uroczystą oprawę. Zaszczycili ją obecnością następujący goście: Pan Rafał Dobrowolski- przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego oraz Pan Mirosław Romańczuk z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Lublin.

Uczestnikom, którymi byli uczniowie naszego gimnazjum - Piotr Koryś, Karol Cegiełka i Szymon Łukasiak nie udało się zająć miejsc na podium, lecz byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, ponieważ w czasie oczekiwania na wyniki konkursu mieli darmowe zwiedzanie Starówki i Zamku oraz Kaplicy Św. Trójcy. Najciekawszą atrakcją było jednak wejście na basztę i popatrzenie z góry na ludzi i wszystko, co nas otacza. A widoki były przepiękne …

Zachęcamy kolejne roczniki gimnazjalistów do wzięcia udziału w następnej edycji tego konkursu.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród

Zwiedzanie  lubelskiej  Starówki

Ciekawe eksponaty lubelskiego zamku