KŁOCZEWSKICH GIMNAZJALISTÓW WARSZAWSKI ODDECH OD SZKOŁY

Utworzono dnia 23.05.2017

To już maj, czyli prawie koniec roku szkolnego.  Po dziesięciomiesięcznej pracy każdemu należy się odpoczynek, nawet gimnazjalistom. Z tej też przyczyny klasa I a i grupa uczniów z klasy III a gimnazjum wybrała się na wycieczkę do stolicy.

19 maja był dniem wolnym od zajęć szkolnych dla 27- osobowej drużyny naszej szkoły. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do Warszawy, by odpocząć i odprężyć się po ciężkiej pracy umysłowej. Okazji ku temu było wiele, gdyż głównym punktem i największą atrakcją była niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w HANGARZE 646.

Uczniowie pod okiem trenerów mogli nauczyć się podstaw akrobatyki. Jak przystało na lekcję była rozgrzewka, a potem nauka podstaw skakania na trampolinach, turniej gry w zbijaka, konkurs wsadów. Odbył się konkurs najlepszych ewolucji w basenie z gąbkami. Nie zabrakło sztafety i wspólnego rozciągania.

Każdy mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego. Po godzinnym treningu zmęczeni uczniowie zmienili strój sportowy na turystyczny i udali się do Kina Cinema City na film ,,Szybcy i wściekli".  Ten punkt programu dał chwile wytchnienia, choć emocje towarzyszące akcji były wielkie. Każdy uczestnik wycieczki był zadowolony z wyboru filmu.

O godzinie 16.00. przyszedł czas na realizację kolejnego punktu, a było to zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy. Jest to interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której uczniowie mogli sprawdzić, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez użycia wzroku. Należało wykorzystać zmysł słuchu, węchu, równowagi. Pierwsze spotkanie z ciemnością dla większości było nadzwyczajne. Przewodnikami byli ludzie niewidomi. Uczniowie nie mogli pojąć, jak można poruszać się,  nic nie widząc. Może właśnie wtedy wielu młodych ludzi zrozumiało, że dar widzenia świata jest ogromny i niepowtarzalny. Zwiedzaniu na pewno towarzyszył lęk i strach pomieszany z ciekawością i zadziwieniem.

Każda godzina pobytu w stolicy przynosiła nowe wyzwania fizyczne i psychiczne.

Wycieczka upłynęła w miłej atmosferze. Radośni, choć zmęczeni uczniowie,  szczęśliwie wrócili do domów rodzinnych z bagażem pełnym niesamowitych wrażeń.

Utworzono dnia 23.05.2017, 08:56