,,IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!"

Utworzono dnia 20.12.2019

,,IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!"

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, który kojarzymy z rodzinną atmosferą, czasem spędzonym z bliskimi. Jednak czasami nasi krewni są zbyt daleko, byśmy mogli z nimi porozmawiać. Dlatego pozostaje nam kontakt listowy, telefoniczny czy internetowy.

By wzmacniać więzi rodzinne nasza szkoła uczestniczyła w kampanii społecznej, której organizatorem jest Fundacja ,,Dbam o Mój Zasięg".

Celem kampanii było:

• przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci
  • rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych oraz wrażliwości estetycznej
  • kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas IVa, VIIa i VIIb redagowali życzenia świąteczne dla krewnych i znajomych, adresowali kartki i rozmawialio tradycjach świątecznych w naszym kraju. Każda grupa uczniów odwiedziła miejscowy Urząd Pocztowy, by kupić znaczek i wysłać kartę świąteczną.

Pracownicy poczty mieli pełne ręce roboty, by obsłużyć tylu klientów. Kartki z Kłoczewa powędrowały w różne strony Polski , a nawet do innych państw europejskich.

Pracownia polonistyczna opatrzona była hasłem akcji ,,Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!". By poczuć atmosferę świąt, dzieci z klasy IV i siódmoklasiści założyli odświętne czapki.

Lekcje języka polskiego upłynęły w świątecznej, niecodziennej atmosferze. Można było poczuć, iż święta tuż...tuż....

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

• Sprawiają ogromną, najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem,  gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

Wszystkiego najlepszego życzą

uczniowie klas IV a, VII a i VII b z polonistą Mariolą Mróz.

REZULTATY

Dzięki udziałowi w akcji:

• dzieci poznały miejsca zamieszkania swych krewnych
  • poznały historie swej rodziny
  • dowiedziały się, jaką drogę przebywa list od nadawcy do odbiorcy
  • uczniowie są świadomi wartości słowa pisanego własnoręcznie i jego ważności nad wiadomościami cyfrowymi
  • dzieci rozwinęły swą kreatywność i poczucie estetyk

Utworzono dnia 20.12.2019, 18:24