Finał Wojewódzki 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Utworzono dnia 27.05.2019

Finał Wojewódzki 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie  w Ruchu  Drogowym – Szkół Podstawowych – Łęczna 2019 r.

Dnia 26 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej  odbyły  się Wojewódzkie  Eliminacje 42  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  dla szkół podstawowych. Do Turnieju przystąpiło 16 szkół z całego województwa (48 zawodników).
Powiat rycki w grupie II reprezentowała  drużyna z Kłoczewa w składzie: Matyska Cezary z klasy III a gimnazjum, Cezary Buczek z klasy VII b, Patryk Majsterek z klasy VIII a.

Uczniowie mieli do wykonania zadania:
1.    Test z przepisów ruchu drogowego – 25 pytań

Najlepszy wynik z  naszej drużyny uzyskał - Cezary Matyska - 2 miejsce (24 na 25)
2.    Test tzw. „krzyżówki” – 10 pytań

Najlepszy wynik  z naszej drużyny uzyskał - Cezary Matyska  - 3 miejsce (8 na 10)
3.    Rowerowy  tor przeszkód

Najlepszy wynik  uzyskał - Cezary Buczek - 3 miejsce (2 błędy)
4.    Udzielanie I pomocy przedmedycznej

Drużyna uzyskała 6 wynik (12 na 20)
5.    Jazda po miasteczku ruchu drogowego

Najlepszy wynik uzyskali  - Patryk MajsterekCezary Matyska - 1 miejsce (przejazd bezbłędny)

W klasyfikacji drużynowej  -  7 miejsceBiorąc udział w eliminacjach uczniowie zdobyli bogate doświadczenie.

Opiekun drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie - Marek CąkałaPierwsza Pomoc - Tomasz Łukasiak

Marek Cąkała

Utworzono dnia 27.05.2019, 10:06