Dzień Życzliwości

Utworzono dnia 22.11.2017

21  listopada 2017r. przypadał  Dzień Życzliwości.

W związku z jego  obchodami  na świecie i w Polsce, również w naszym szkolnym życiu nie mogliśmy pominąć tej daty.

Była  to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. Celem przeprowadzonych zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych.

W tym dniu dzieci z  grupy Ob  zastanawiały się co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać innym na co dzień. Wszystkie skojarzenia i przykłady życzliwości zapisano w chmurkach, a następnie udekorowano nimi tablicę ścienną na korytarzu szkoły.

W ramach Dnia Życzliwości na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się tematyczne przysłowia, wierszyki, przypominające o potrzebie codziennego uśmiechania się, obdarowywania innych ciepłymi słowami i przyjaznymi gestami.

Uczniowie wykonali ordery życzliwości oraz laurki, a następnie podarowali najbliższym sercu osobom.

Wspólnie złożyli przyrzeczenia związane z życzliwym zachowaniem,  które potwierdziły własnoręcznie wykonanymi i podpisanymi serduszkami.

Kolejnym zadaniem było wysłuchanie bajki ,,Zaczarowany flet” i przypomnienie cech charakteryzujących dobrego kolegę/ koleżankę.

Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, pozytywnych emocji. Udział w akcji miał nam przypominać o tym, że aby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć.

Beata Maszkiewicz

Utworzono dnia 22.11.2017, 20:35