Droga do wolności

Utworzono dnia 30.09.2018

Rok 2018 jest rokiem szczególnym. Dokładnie 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zniewolenia przez obce mocarstwa. Cała Polska świętuje tą piękną rocznicę - organizowane są różne wydarzenia o charakterze patriotycznym, wystawy, akademie, uroczyste msze, rekonstrukcje, happeningi i koncerty.

Dzięki staraniom naszych nauczycieli - Teresie Polak, Renacie Miłosz, Joannie Mróz oraz Małgorzacie Jasik klasy ósme oraz trzecie gimnazjum miały możliwość uczestniczenia w jednym z takich wydarzeń.

12 września wyżej wymienieni uczniowie zwiedzili wystawę pt.: "Droga do wolności", znajdującą się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rykach. Wystawa przedstawiała drogę Polski do odzyskania niepodległości i kształtowania się polskiej państwowości. Przewodnik ciekawie opowiadał o sposobach walki z zaborcami oraz niezłomnej walce naszych rodaków. Dodatkowo dowiedzieliśmy się jak poprawnie złożyć flagę.

Julia Cąkała i Anastazja Jędrych - klasa VIIIa

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.