Do wnętrza duszy...

Utworzono dnia 15.05.2018

Miłości do poezji oraz jej zrozumienia trzeba uczyć się od najmłodszych lat. Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie 11 maja uczestniczyła w Spotkaniu Autorskim z poetką- Haliną Prządka.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek.

Przedstawiciele klasy Va, Vb i II a gimnazjum  reprezentowali szkołę. Podczas spotkania można było całą duszą przenieść się w świat uczuć, przeżyć i emocji. Zatrzymać się w biegu i zastanowić nad sensem życia i przemijania.

Choć  czasem poetka  poruszała  tematy trudne,  młodzi  sympatycy poezji poradzili sobie doskonale. Dowodem na zrozumienie utworów i zagadnień w nich zawartych były rozmowy z poetką po prezentacji utworów. Dyskusja mogłaby trwać w nieskończoność, gdyż  zaskakujące pytania nie miały końca. Uczniowie byli zainteresowani nie tylko warsztatem pisarskim poetki, ale inspiracjami, tematami oraz samym życiem wewnętrznym autorki.

Spotkanie to było nie tylko poznaniem twórczości, ale doskonałą okazją do szlifowania sztuki dyskusji, właściwego budowania wypowiedzi oraz rozbudzania wrażliwości- a w poezji przecież o to właśnie chodzi.

Utworzono dnia 15.05.2018, 23:02