DLA NIEPODLEGŁEJ...

Utworzono dnia 14.11.2019

11 listopada to ważna data w kalendarzu oraz w historii naszej Ojczyzny.  Dzieje narodu i burzliwe okresy w historii państwa nigdy nie powinny być zapomniane przez dzieci i młodzież.

Uczniowie klasy IV a przed ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych mających na celu rozbudzanie wartości patriotycznych w młodym pokoleniu oraz uwrażliwianie na piękno ojczystego kraju i narodowej tradycji.

Wraz z wychowawcą zapoznawali się z epizodami walki o wolność, poznawali sylwetkę bohatera narodowego- Józefa Piłsudskiego, śpiewali pieśni patriotyczne oraz przygotowywali flagi państwowe, które wywiesili 11 listopada na swoich domach.

Ważnym wydarzeniem dnia był PATRIOTYCZNY SPACER  do miejscowego pomnika poświęconego LEGIONISTOM Z ROKU 1919.  Uczniowie z flagą udali się pod pomnik, by oddać hołd poległym, minutą ciszy uczcić pamięć o nich i zapalić symboliczny znicz. Dzieci wysłuchały krótkiej opowieści o lokalnych bohaterach, dla których Ojczyzna była wartością nadrzędną.

Na zakończenie uczniowie przeszli do hali sportowej, gdzie wspólnie ze społecznością szkolną uczestniczyli w spotkaniu patriotycznym.

Dzień 8 listopada był dla czwartoklasistów DNIEM PAMIĘCI O POLSCE- OJCZYŹNIE. Dzieci uświadomiły sobie, że ich obowiązkiem jako Polaków jest znać historię kraju i wciąż dbać o jego rozwój.

Utworzono dnia 14.11.2019, 10:44