DLA NIEPODLEGŁEJ...

Utworzono dnia 03.12.2018

11 LISTOPADA minęło 100 lat od czasu odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Z tej okazji w całym kraju były organizowane wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję.

Uczniowie klas VI szkoły podstawowej  i III gimnazjum uczestniczyli w projekcie edukacyjnym  ,,Dla Ciebie Polsko" realizowanym na lekcjach języka polskiego oraz zajęciach pozalekcyjnych. Projekt miał na celu rozbudzanie uczuć patriotycznych, kształtowanie właściwych postaw wobec Ojczyzny oraz uwrażliwianie na poszanowanie symboli narodowych. Uczniowie analizowali teksty literackie, wskazując na postawy patriotyczne bohaterów, poznawali historię kraju oraz przykłady bohaterstwa,  uczyli się recytacji tekstów patriotycznych, by wziąć udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Do udziału w konkursie przygotowywali się:

klasa VI b: Natalia Kwas, Julia Kiliszek, Patrycja Polak, Amelia Kostyra

klasa III a gimnazjum: Emilia Mućka i Jakub Wojtaś.

Sukcesy: miejsce II : Julia Kiliszek i Emilia Mućka

wyróżnienia: Natalia Kwas i Jakub Wojtaś

Zadaniem uczniów było również zredagowanie życzeń dla Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz wykonanie kartki urodzinowej. Ponadto zostały wykonane okolicznościowe gazetki w sali polonistycznej i na korytarzu szkoły.

Realizacja zadań pozwoliła na uświadomienie młodzieży i dzieciom, że Ojczyzna to zbiorowy obowiązek  wszystkich obywateli. Troska o nią należy do każdego z nas. Jak powiedział Jan Paweł II ,,(...) wolność mamy nie tylko daną, ale i zadaną (...)". Skoro zadaną to pielęgnowanie jej należy do obowiązków każdego z nas. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, iż ich obowiązkiem jest codziennie na nowo rozbudzać w sobie miłość do kraju, pielęgnować polską mowę, w obronie której nasi przodkowie oddali życie.

Utworzono dnia 03.12.2018, 09:05