Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie

CZWARTA A - POLSKIE NOWELE CZYTA

Utworzono dnia 12.09.2019
Czcionka:

Już po raz 8. w Polsce odbyła się akcja NARODOWE CZYTANIE.

W tym roku lekturą były polskie nowele.

7 września Polacy gromadzili się w różnych miejscach publicznych, by spotkać sie z bohaterami utworów wytypowanych do czytania. Honorowy patronat nad uroczystościami objęła PARA PREZYDENCKA.

9 WRZEŚNIA uczniowie klasy IV a uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym. Zajęcia miały charakter warsztatowy.

Nadrzędnym celem było przeczytanie jednej z nowel. Była to ,,Katarynka" Bolesława Prusa. Nowelę czytali uczniowie i wychowawca. Po przeczytaniu rozmawiali na temat bohaterów  i  ich sytuacji życiowej. Dzieci uświadomiły sobie, że zadaniem zdrowych ludzi jest udzielanie wsparcia chorym i potrzebującym oraz szanowanie każdego człowieka.

Czwartoklasiści poznali sylwetki polskich nowelistów oraz charakter ich twórczości.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość wykazania się kreatywnością- tworzyli sztukę origami z serwetek bibułkowych. Każdy uczeń według własnego pomysłu miał wykonać flagę naszego  kraju.

Podczas zajęć wiele razy uczniowie mogli uświadomić sobie, że bycie Polakiem to wielkie wyróżnienie, a zadaniem każdego jest znajomość  i szanowanie symboli narodowych.

Na każdego ucznia czekał słodki upominek o charakterze patriotycznym i zakładka do książki.

Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze. Dzieci rozbudzały swe pasje czytelnicze, doskonaliły umiejętności głośnego czytania, kreatywności oraz dbałości o Polskę i dziedzictwo narodowe jakim jest literatura.

Mariola Mróz

Utworzono dnia 12.09.2019, 10:47