BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Utworzono dnia 14.11.2019

Codziennie dzieci przemierzają tę samą drogę, aby dojść do szkoły i wrócić do domu. Dbając o ich bezpieczeństwo i czuwając nad prawidłowością przestrzegania przepisów ruchu drogowego w klasie IV a zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest znajomość zasad korzystania z dróg publicznych.

Uczniowie na zajęciach z wychowawcą  wybrali się na spacer, by omówić zasady poruszania się po drodze. Poznawali znaki drogowe i wyjaśniali reguły przejścia przez jezdnię.  Dzieci po raz kolejny zostały wyposażone w podstawową wiedzę z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Każde dziecko otrzymało element odblaskowy, dzięki któremu będzie widoczne  na  jezdni.

Zajęcia miały na celu rozbudzenie świadomości dzieci dotyczącej wspólnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo oraz wyposażenie uczniów w podstawową wiedzę, bez której żaden człowiek nie może poruszać się na drodze. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Utworzono dnia 14.11.2019, 10:30