Archipelag Skarbów – część 1

Utworzono dnia 13.02.2017

Archipelag Skarbów – część 1

Archipelag Skarbów to program profilaktyki zintegrowanej dla uczniów gimnazjum. Pierwszą częścią tego programu było spotkanie z rodzicami w dniu 10.02.2016 roku.

W trakcie spotkania prezentowany był zakres celów programu, omówione zostały wyniki badań nad młodzieżą. Komentarz prowadzącej zawierał wiele wskazówek co do sposobów włączania skutecznego przekazu profilaktycznego do codziennej pracy wychowawczej w rodzinie. Rodzice otrzymali wskazówki jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach. Wywiadówka miała formę wykładu urozmaiconego prezentacją multimedialną oraz dialogiem z uczestnikami. Rodzice otrzymali ulotki profilaktyczne „Przewodnik po dżungli kontaktów z nastolatkiem”, który zawiera skrót wskazówek dotyczących wychowania omawianych w trakcie spotkania.

Program Archipelag Skarbów został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kłoczewie.

Małgorzata Walasek

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.