AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Utworzono dnia 09.05.2017

W naszej szkle odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wielu uczniów przybyło na tę uroczystość w stroju galowym, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczniowie klas: 4b, 5b, 6a i 2b gimnazjum pod kierunkiem p. Teresy Polak, p. Renaty Miłosz i p. Małgorzaty Walasek zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Nasi aktorzy bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna. Na zakończenie wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne

Apel wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów i w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenia historyczne i teraźniejszość. Przenosząc nas w minione wieki, nasi aktorzy przypomnieli karty historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości.

Małgorzata Walasek

Utworzono dnia 09.05.2017, 21:38

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.