Czołgi

Rok szkolny - 2021/22

W ramach  koła modelarskiego uczeń klasy 6b Wojciech Piątek wykonał model czołgu - 7tp. Celem wykonywanych prac jest pogłębianie zainteresowań technicznych uczniów w ramach spędzania wolnego czasu.

Rok szkolny - 2021/22

W ramach zdalnego koła modelarskiego uczeń klasy 6b Bartosz Matyska  zbudował  model - czołg Vickers z karabinami.

Vickers E  -  czołg lekki z okresu międzywojennego, produkowany przez brytyjską firmę Vickers na eksport do wielu krajów świata.

W 1939 Wojsko Polskie dysponowało 22 czołgami jednowieżowymi i 16 dwuwieżowymi.

Rok szkolny 2012/13

Czołg T-34

Czołg  T-34 -  radziecki czołg średni produkowany w latach 1941–1958.
     W chwili pojawienia się na froncie II wojny światowej stanowił zaskoczenie dla Niemców ze względu na duży kaliber armaty i grubość pancerza. Miał opinię pojazdu, którego wykorzystanie znacząco wpłynęło na przebieg wojny.

W ludowym Wojsku Polskim pierwsze czołgi T-34 otrzymał w lipcu 1943 r. 1. pułk czołgów, wcielony w następnym miesiącu do 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. W sumie do stycznia 1945 r. jednostki ludowego Wojska Polskiego otrzymały 118 czołgów T-34 różnych modeli produkcyjnych.

Model czołgu T-34 w skali 1:25 zbudował uczeń klasy II b - Bartosz Głodek

Opiekun koła - Marek Cąkała